Kompleksowa obsługa informatyczna

Aktualności

 

Obsługa informatyczna

Obecnie jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju wielu firm. Jest to wyjątkowa sytuacja, pozwala na inwestycje, a co za tym idzie rozszerzenie skali działalności przedsiębiorstw. Jednak trzeba pamiętać, że postęp dotyczy nie tylko naszej firmy. Szybko zmieniają się również rozwiązania informatyczne, nagle okazuje się, że nasz komputer bardzo wolno z nami współpracuje, dezaktualizują się używane przez nas programy, sprzęt staje się coraz starszy. To zadanie dla działu wsparcia informatycznego, powinni się tym zająć specjaliści. Jednak wiele firm nie potrzebuje wewnętrznego działu informatycznego. Najlepsi specjaliści są zatrudniani przez wyspecjalizowane firmy, zajmujące się zewnętrzną obsługa informatyczna, i w nich świadczą swoje usługi.

Zewnętrzna obsługa informatyczna

Twoja firma chce być na bieżąco z aktualnymi trendami. Jednak wiele aspektów ulega ciągłej zmianie, takie rzeczy jak prawo, podatki, finanse, ale także rozwiązania sprzętowe i związane z oprogramowaniem. Jeżeli nie chcemy zostać w tyle, potrzebujemy sprawdzonego partnera, który dysponuje najlepszymi rozwiązaniami. Dotyczy to wielu kwestii, jak solidna księgowość, obsługa prawna, kadrowa a także usługi informatyczne. Popularne jest zatrudnianie zewnętrznych kancelarii prawnych czy księgowych. To pozwala na korzystanie z najnowszych rozwiązań, dostęp do aktualnej wiedzy i wsparcie specjalistów. Jeżeli chcemy nadążać za rozwiązaniami w świecie informatyki, powinniśmy skorzystać z zewnętrznej obsługi informatycznej. Współpraca z taką firmą jak Omega Enterprise Services, jest gwarancją korzystania z wiedzy i umiejętności najlepszych specjalistów na rynku. To do nas należy odpowiednie dopasowanie proponowanego rozwiązania do przeznaczonego przez zleceniodawcę budżetu. Dla wielu firm, zewnętrzna obsługa informatyczna będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Nie ma potrzeby zarządzać dodatkowym zespołem specjalistów IT, a jednocześnie można korzystać z doskonale przygotowanych inżynierów, którzy poświęcają swoją uwagę tylko zagadnieniom z branży IT.

Obsługa informatyczna firmy

Prowadząc firmę nie musisz znać się na wszystkim, do poszczególnych zadań zatrudniasz różnych specjalistów. Wtedy masz pewność, że działalność Twojej firmy jest realizowana we właściwy sposób. Obsługa informatyczna firmy to zadanie proste dla specjalisty, który zna swoją pracę i stale rozwija swoją wiedzę. Zmiany w branży IT następują skokowo i należy ciągle śledzić aktualne trendy i wykorzystywać najnowsze rozwiązania. Wszyscy wiemy, że każda branża korzysta z rozwiązań cyfrowych, dzisiejsza praca w większości opiera się na programach i aplikacjach. Jeżeli chcemy wyprzedzić konkurencje musimy zadbać o jak najlepsze narzędzia. Odpowiednie oprogramowanie i sprzęt ułatwią pracę, a co za tym idzie wpłyną na efektywność naszych pracowników. Musimy też pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa, bo aktualne oprogramowanie znacząco wpływa na odpowiednie zabezpieczenie naszych danych. Potrzebujemy aby nasi pracownicy korzystali z firmowych informacji w dowolnym czasie i miejscu, ale chcemy żeby te dane były przechowywane w bezpieczny sposób. Połączenie bezpieczeństwa i dostępności zapewnia korzystanie z najnowszego oprogramowania, jesteśmy chronieni ale jednocześnie możemy nadać dostęp do danych naszym pracownikom.

Kompleksowa obsługa informatyczna

Kompleksowa obsługa informatyczna, oznacza dla klienta same korzyści. To firma świadcząca taką usługę zapewnia wsparcie w rozwiązywaniu problemów:

  • dysponuje specjalistami, którzy posiadają najbardziej aktualną wiedzę i korzystając ze swojego doświadczenia potrafią znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji;
  • oferuje całodobowe wsparcie, dzięki czemu klient nie musi przejmować się niespodziewanym problemem i może spokojnie zająć się innymi obowiązkami;
  • gwarantuje bezpieczeństwo, Twoich danych – dzięki najnowszym rozwiązaniom sprzętowym i programistycznym;
  • usługa jest kompleksowa i wykorzystując kompetencje i umiejętności specjalistów Omega Enterprise Services – skrojona dokładnie według potrzeb klienta.

Dla Twojej wygody masz do dyspozycji usługę helpdesk, czyli dedykowaną opiekę inżynierów, dostępną po wybraniu naszego numeru kontaktowego. To pewność, że zawsze pomoże Ci profesjonalista i Twój problem zostanie niezwłocznie rozwiązany. Naszym Klientom zapewniamy doradztwo dotyczące wyboru najlepszego sprzętu i programów oraz szkolenia dotyczące wprowadzonych rozwiązań. Nauczymy Twoich pracowników jak wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje zainstalowane przez nas oprogramowanie oraz jak właściwie eksploatować dostarczony przez nas sprzęt.

Obsługa informatyczna w hotelarstwie

Ciekawym przykładem, wykorzystania zewnętrznej usługi informatycznej, jest branża hotelarska, która nie potrzebuje własnych informatyków, ale jednocześnie potrzebuje usług informatycznych. W każdym hotelu na gości czeka dostęp do internetu, najczęściej za pośrednictwem Wi-Fi, w niektórych hotelach goście mogą korzystać z sal wyposażonych w sprzęt cyfrowy. Pracownicy również muszą używać komputerów, w ten sposób dokonują rezerwacji, zapisują notatki od gości, potwierdzają przybycie gości, przekazują sobie wiadomości dotyczące zajętości powierzchni konferencyjnej i tak przyziemnych spraw jak konieczność posprzątania pokoju. Do obsługi tego typu zadań musisz korzystać ze sprzętu informatycznego oraz programów. Aby obsługiwać takie usługi, nie potrzeba tworzyć nowego etatu i zatrudniać informatyka, wystarczy współpraca z firmą zajmującą się obsługą informatyczną w branży hotelarskiej. Omega Enterprise Services świadczy takie usługi dla hoteli, zlokalizowanych w różnych regionach naszego kraju. Dzięki takiej współpracy klienci mają zagwarantowane całodobowe wsparcie naszych specjalistów. Niejednokrotnie potrzeby są niewielkie i rozwiązanie można wypracować w ramach kontaktu telefonicznego, ale jeżeli zachodzi taka potrzeba, nasi inżynierowie działają stacjonarnie w danym hotel. Świadczymy również usługi związane z aktualizacją lub sprzedażą oprogramowania potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania naszego Klienta.

Otaczamy naszych Klientów opieką informatyczną

Zdajemy sobie sprawę, że każda firma ma swoja specyfikę, różne potrzeby, dysponuje innymi zasobami czy też korzysta z różnorodnej infrastruktury komputerowej. Przekazanie opieki informatycznej naszej firmie wpłynie na redukcję kosztów, poprawi bezpieczeństwa oraz zoptymalizuje wykonywaną pracę. Dla naszych Klientów jesteśmy partnerem, który jest gotów pomóc w każdej sytuacji, znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Sukces naszych Klientów jest najlepszą wizytówką naszej pracy.