Czaty grupowe przy pomocy Microsoft Teams

Aktualności

Microsoft Teams pozwala organizować ogromne czaty grupowe!

Twój projekt wymaga zaangażowania wielu osób, a Ty nie masz do tego odpowiedniego narzędzia? Poznaj nowe możliwości Microsoft Teams. Teraz nawet 100 osób może równocześnie uczestniczyć w czacie grupowym. Spotkaj się ze wszystkimi uczestnikami projektu równocześnie, podziel pracę i przydziel zadania a później za pomocą Teams koordynuj wykonanie.

To wielkie ułatwienie gdy Twoi współpracownicy znajdują się w różnych lokalizacjach,  pozwala to na działanie globalne w każdym zakątku świata. Wszyscy użytkownicy muszą mieć zainstalowany Teams, ale mogą używać do obsługi urządzeń z systemami IOS i Android.

Teams jest bardzo prosty i intuicyjny. Kolejne osoby do konwersacji dodajesz w bardzo łatwy sposób – w prawym górnym rogu programu znajduje się ikonka „Dodaj osoby”, wystarczy kliknąć tę pozycję, następnie wpisać imię i nazwisko osób z którymi chcesz rozmawiać i kliknąć „Dodaj”. Nowe osoby możesz dodać do czatu w dowolnym czasie. W konkretnym momencie konwersacji, kliknij część historii czatu, a następnie przycisk „Dodaj”. Usunięcie uczestnika czatu, który nie musi już uczestniczyć w konwersacji, również jest bardzo proste. Umieść wskaźnik myszy na nazwie osoby, którą chcesz wyłączyć z konwersacji i następnie wybierz „znak X” i potwierdź, że chcesz usunąć uczestnika z czatu.

Jeżeli chciałbyś prowadzić rozmowę z kilkudziesięcioma osobami równocześnie, możesz je zaprosić do rozmowy za pośrednictwem waszego własnego „kanału”. Wtedy wiadomości zapisane na karcie konwersacji mogą być widoczne dla wszystkich osób znajdujących się na danym „kanale”. Wiadomości zapisują się „wątkami”, dzięki temu cała konwersacja dostępna jest w jednym miejscu, razem z oryginalną wiadomością. Odpowiedź na wiadomość kanału wykonuje się w zwykły sposób po kliknięciu w „Odpowiedz” pod treścią wiadomości.

Wysłanie wiadomości do wszystkich osób z danego „kanału”, jest równie proste. Wystarczy wybrać „Odpowiedz” w celu odpowiedzi na istniejący wątek. Jeżeli chcesz rozpocząć nowy wątek, przechodzisz do pola redagowania u dołu karty „konwersacje”. Wpisujesz wiadomość w polu komunikacyjnym i klikasz „wyślij”.

„Kanały” są tym medium, w którym praca jest faktycznie wykonywana – możesz prowadzić  rozmowy tekstowe, dźwiękowe i wideo dla całego zespołu, a w nich udostępniać pliki i dodawać aplikacje. Przykładowo Twój zespół na 35 kanałów, są tam udostępnione rozmowy, pliki i aplikacje, logicznie podzielone według wątków i dzięki temu masz łatwy dostęp do potrzebnych materiałów.

Możesz wysyłać wiadomości zawierające pliki, linki, emoji, naklejki oraz pliki GIF.

Jeżeli potrzebujesz odpowiednio podzielić pracę i przydzielić zadania, a nie masz możliwości spotkania się ze wszystkimi uczestnikami projektu równocześnie. Skorzystaj z Microsoft Teams i jego aplikacji Planner, gdzie dokładnie określisz kto, w jakim zakresie i do kiedy ma się zająć poszczególnymi elementami projektu. Przybliżeniem tej aplikacji zajmiemy się w kolejnym artykule.