Silne hasło = większe bezpieczeństwo Twoich danych

Aktualności

Microsoft radzi jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo Twoich plików, aplikacji oraz wszelkich danych. Stwórz silne hasło do konta Microsoft, które zagwarantuje, że Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce. Poznaj pięć zasad, które pomogą Ci odpowiednio zabezpieczyć Twoje konto, tak abyś był bezpieczny w sieci. Poniższe wskazówki, pomogą odpowiednio zabezpieczyć konto Microsoft, a gdyby jego bezpieczeństwo zostało naruszone, ułatwić jego odzyskiwanie.

Obecnie wiele usług sprawdza Twoją tożsamość za pomocą adresu e-mail. Dlatego tak ważne jest, żeby żadna niepowołana osoba nie zdołała dostać się do Twojego konta Microsoft (Outlook lub Hotmail). Jeżeli tak by się stało, tak osoba mogłaby zresetować  hasła do Twoich innych kont, takich jak konta bankowe i konta w sklepach internetowych, tylko przy użyciu Twojego adresu e-mail.

Odpowiednio przygotowane hasła utrudniają nieautoryzowanym użytkownikom uzyskiwanie dostępu do Twoich plików, aplikacji i innych zasobów, dlatego powinny być trudne do odgadnięcia lub złamania. Oto pięć zasad, dotyczących tworzenia hasła, tak aby Twoje dane były bezpieczne w sieci:

  • Hasło powinno składać się z co najmniej ośmiu znaków.
  • Hasło nie powinno zawierać Twojej nazwy użytkownika, prawdziwego imienia lub nazwiska ani nazwy firmy.
  • Hasło nie powinno zawierać pełnego wyrazu.
  • Hasło powinno znacząco różnić się od poprzednich haseł.
  • Hasło powinno zawierać wielkie i małe litery, cyfry i symbole.