Fizyczne i wirtualne serwery

Hoteling serwer należący do Klienta jest umieszczony w serwerowni usługodawcy.

Kolokacja

Usługa kolokacji stanowi idealne rozwiązanie dla firm, które nie posiadają jeszcze własnej serwerowni lub gdy w już istniejącej zaczyna brakować miejsca.
Ta usługa jest również nazywana hotelingiem, ponieważ serwer należący do Klienta jest umieszczony w serwerowni usługodawcy. Podobnie można użytkować routery, switche oraz inne podobne urządzenia informatyczne.

Już nie trzeba ponosić nakładów finansowych na dostępność, bezpieczeństwo i niezawodność własnej serwerowni, w zamian można znacząco odciążyć zakładany budżet. Dodatkowo klient zyskuje optymalne warunki pracy serwera w postaci odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Korzysta z naszych stałych łączy, za które my jesteśmy odpowiedzialni.

Serwer jest stale zasilany i podpięty do urządzeń podtrzymujących jego działanie. Zyskuje fizyczne zabezpieczania w postaci systemu monitoringu, ochrony, drzwi antywłamaniowych, zamków itd.
Jako doświadczona firma posiadamy zabezpieczenia przeciwpożarowe, specjalistyczne systemy gaśnicze dedykowane do sprzętu elektronicznego. Dzięki nam serwer jest dostępny całą dobę z każdego miejsca na Świecie.

Kolokacja daje nam to wszystko w wygodnym miesięcznym abonamencie, bez konieczności inwestycji w odpowiednią powierzchnię i infrastrukturę. Rozwiązanie jest znacznie tańsze niż posiadanie własnych pracowników odpowiedzialnych za sprawną pracę serwerów. Realizując u nas usługę kolokacji zawsze ponosisz stałą, z góry ustaloną opłatę. Dodatkowo gwarantujemy zadowolenia dla każdego, kto chce zapewnić sobie bezproblemowe działanie własnych serwerów i równocześnie ściśle kontrolować wydatki.

Rozwiązanie jest znacznie tańsze niż posiadanie własnych pracowników odpowiedzialnych za sprawną pracę serwerów.
Nasza usługa może być traktowana jako środowisko backup’owe lub zapasowe centrum danych.

Backup

Nasza usługa może być traktowana jako środowisko backup’owe lub zapasowe centrum danych. Działanie Twojej firmy będzie jeszcze bardziej stabilne dzięki nieprzerwanej pracy serwerów w sieci globalnej.

Łącząc nasze rozwiązania można stworzyć środowisko klasy Enterprise nie ponosząc znaczących jednorazowych kosztów. Dla naszych Klientów inwestycja w kolokację serwerów to szczególnie duża wygoda i znacząca oszczędność.